Brno, Continental hotel
Brno, Continental hotel Kounicova 680/6, 602 00 Brno-střed-Veveří

Hotel Continental je moderním městským kongresovým hotelem v centru Brna poskytující služby na výborné úrovni a pohodlné parkování v podzemních garážích.

Budova hotelu, která byla slavnostně otevřena v roce 1964. je z historického pohledu považována za unikátní.

 

Doprava k hotelu Continental

Příjezdové trasy autem

 • D1/E50, E65
 • Použijte EXIT 194B (EXIT Brno- centrum) a sledujte označení Centrum
 • Směr z Vídně E461
 • Směr z Bratislavy D2/E65 EXIT Brno – centrum
 • Směr ze Svitav E461
 • Směr z Olomouce E50

Hlavní vlakové nádraží – Hotel Continental

 • Pěšky asi 15 až 20 minut přes centrum města (Masarykova ul. – nám Svobody – Rašínova ul. -Moravské nám. – Kounicova ul.
  Tramvají č. 1 ze stanice Hlavní nádraží, směr Řečkovice, výstupní je druhá zastávka, tedy Moravské nám. – dále pěšky na Kounicovu ul.

Autobusové nádraží, ul. Zvonařka – Hotel Continental

 • Tramvají č. 12 -výstupní stanicí je Hlavní nádraží – zde přestup na tramvaj č. 1, směr Řečkovice, výstupní je zastávka Moravské nám. – dále pěšky přes park na Kounicovu ulici; budova hotelu se nachází hned na začátku této ulice – je to vysoká třináctipodlažní budova a na střeše má nápis HOTEL CONTINENTAL

Autobusové nádraží, ul. Benešova – Hotel Continental

 • Tramvají č. 1 ze stanice Hlavní nádraží, směr Řečkovice, výstupní je druhá zastávka, tedy Moravské nám. – dále pěšky na Kounicovu ul.
 • Tramvají č. 1 ze stanice Rooseveltova ul., směr Řečkovice, výstupní je první zastávka, tedy Moravské nám. – dále pěšky na Kounicovu ul.

 

Brno

Brno je statutárním městem a sídlem Jihomoravského kraje. Jedná se o největší město na Moravě a druhým největším městem v České republice. Městem protékají řeky Svratka a Svitava.

Dějiny města byly pěvně svázány s dějinami Moravy od 11 století, avšak první písemná zmínka o Brně je v Kosmově kronice roku 1091.

K nejvýznamnější doménou města patří hrad Špilberk a katedrála svatého Petra a Pavla.

Ve městě najdeme také řadu muzeí, divadel, festivalů a další kulturní akce které každý rok pořádá brněnský magistrát. Návštěvníky dále láká Moravská galerie, která je zároveň druhou největší galerii v Česku

Oblíbenou atrakcí je strašlivý brněnský drak, kterého lstí zabil statečný měšťan a od té doby visí vycpaný na Staré radnici.

Od roku 2010 láká turisty Brněnský orloj na náměstí Svobody je připomínkou při švédském obléhání během třicetileté války.

Brno je známo jako centrem české justice, najdeme zde Ústavní soud České republiky, Nejvyšší soud České republiky, Nejvyšší správní soud České republiky a Nejvyšší státní zastupitelství.